8883,oo złotych dla ANGELI NYGI :)

8883,oo złotych dla ANGELI NYGI :)

8883,oo złotych dla ANGELI NYGI 🙂

Fundacja 1 % Dobra oraz Agencja Reklamy OPUS Pana Pawła Ładzińskiego zebrała kwotę 4100,oo złotych dla ANGELI NYGI podczas charytatywnej wystawy fotografii pt. Zdarzyło się nad Gwdą – dyskretna ulotność krajobrazu w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile, pod honorowym i finansowym wsparciu Eligiusza Komarowskiego. Zdjęcia zostały wykonane na szkle w formacie 90×60 cm – gotowe do powieszenia. Zaproszenia wydała drukarnia Colours Factory. 🙂

Przez trzy tygodnie wystawa była eksponowana w Inwest Parku w Pile. 🙂 Autorami fotografii są Panowie Piotr Grześ i Krzysztof Tollas, którym dziękujemy za użyczenie zdjęć oraz ukazanie naszej pięknej lokalnej przyrody.

4783,00 zł zebrano dla Angeli Nygi podczas charytatywnego koncertu zespołu DOBRE BO DOBRE w Pile w Klubie Scena, więc razem uzyskaliśmy i przekazaliśmy kwotę 8883,oo złotych.

Pieniądze ze sprzedaży obrazów oraz koncertu zostały przekazane na leczenie Angeli Nygi 🙂 na konto bankowe, numer: 38 1160 2202 0000 0000 2213 7072.

DOBRE BO DOBRE. POMOC dla Angeli Nyga. Pilanka walczy z nieoperacyjnym glejakiem. Potrzebuje pieniędzy na protonowe leczenie w Monachium. Jest dla niej szansa na uratowanie życia. Zaczęło się od bólu głowy, zawrotów i ataku padaczki. W szpitalu usłyszała diagnozę: złośliwy nowotwór mózgu, glejak III stopnia, nieoperacyjny.

– Ale ja chcę żyć! Chcę pracować, marzyć i patrzeć z radością w przyszłość! Prosić o pomoc jest trudno, a szczególnie dla siebie… Szansą i nadzieją, nie tylko na przedłużenie mojego życia, ale możliwe, że na całkowite wyleczenie jest Terapia Protonowa w RPTC, w Monachium. Jednak problemem jest koszt leczenia ok. 180 tys. złotych, którego nie refunduje nasz NFZ – napisała Angela Nyga.

Autorzy:

Piotr Grześ – absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Nauki Polityczne i Dziennikarstwo. Pochodzi z Włocławka z Piła związany od ponad 30 lat. Fotografią zainteresował się już w szkole podstawowej spędzając godziny w zaanektowanej na ciemnię fotograficzną łazience. Po przeprowadzce do Piły zafascynowało go bogactwo przyrody i obfitość flory i fauny na niemal wyciągniecie ręki. Szczególnie interesuje go obserwacja i fotografowanie ptaków. Wymaga to czasami wielu godzin spędzonych w ukryciu, w często bardzo nie komfortowych warunkach. Dzięki temu jednak udaje się sfotografować ptaki, które dla wielu są nie do zobaczenia, np. zimorodek czy żołna. Na codzień współpracuje z lokalną TVAsta prowadząc autorski program „W szerszym kontekście”.

Krzysztof Tollas – pochodzę z niewielkiej miejscowości o nazwie Piła, która wyrosła ze starej rybackiej osady położonej wśród lasów nad rzeką Gwdą. Kim naprawdę jestem? Jestem pasażerem, marzycielem, fotoamatorem z prawdziwą pasją do fotografii, którą zajmuję się od 2015 roku. Fotografia sprawiła, że wyrobiłem głęboki szacunek dla natury oraz pokorę wobec niej. Uważam, że to błogosławieństwo, aby móc dzielić się pięknem naszego świata z innymi i mieć pozytywny wpływ na życie ludzi poprzez moc sztuki wizualnej.

Więcej na web: www.jedenprocentdobra.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *